Novinky

Je dobojováno!!!! Pátý titul z Pardubic putuje do Francie! 

 
Po velmi nervózním začátku od obou aktérů dnešního finálového utkání, jsme byli svědky tříhodinové dramatické bitvy, kterou po více, než třech hodinách ovládl Manuel Guinard z Francie. Guinard podával dvakrát na vítězství, ale nakonec musel finále rozhodnout až tie-break v rozhodující sadě, ve kterém se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, až se nakonec usmálo štěstí na Guinarda, který vyhrál v poměru 6.4, 5:7, 7:6. Lukáš Klein by viditelně zklamaný, ale jak sám řekl, štěstí si asi vybral ve třísetových bitvách, které svedl jak v osmifinále, tak i ve čtvrtfinále, kde porazil Adama Pavláska. 
BLAHOPŘEJEME vítězi a oběma hráčům přejeme hodně štěstí na příštích turnajích!!!
 
Dále také chceme hlavně poděkovat Vám všem za přízeň, podporu a budeme se těšit na viděnou zase za rok!!! 
 

 

Zkáza Čechů…..5. ročník bez české účasti ve finále!
 
V pavouku došlo k velké zkáze našich reprezentatnů. Z pěti účastníků čtvrtfinále uspěl pouze Václav Šafránek, který v brněnském derby vyřadil Pavla Nejedlého ve třech setech. Velmi blízko vítězství byl Michael Vrbenský, který prohrál po obrovském boji s Argentincem Kestelboimem po setech 6:2, 4:6, 6:7, ale hlavně také největší hvězda turnaje Adam Pavlásek. Český daviscupový reprezentant vedl nad Slovákem Kleinem 6:4, 5:4 a podával na vítězství, ale závěr nezvládl a nakonec po boji padl v poměru 6:4, 6:7, 3:6.  Po zápase bylo na Adamovi vidět velké zklamání, ale také především plné vyčerpání. Poslední český zástupce ve čtvrfinále, Vít Kopřiva nestačil ve velmi pohledném utkání na druhého nasazeného Francouze Manuela Guinarda, který vyhrál 6:2, 4:6, 6:0.
V dnešním semifinále se nejprve utkali dvojka turnaje Manuel Guinard a sympatický Argentinec Mariano Kestelboim, ten měl bohužel celou noc žaludeční problémy a po prvním prohráném setu v poměru 6:1 musel utkání vzdát. Ve druhém semifinále jsme měli želízko v ohni v podobě nasazené jedničky Václava Šafránka, ten ale bohužel nestačil na skvěle hrajícího přemožitele Pavláska Lukáše Kleina ze Slovenska, který dominoval a zvítězil 6:4, 6:2. Finále 5. ročníku Moneta Pardubice Open se tedy bude muset obejít bez české účasti.
 
Českou čest se podařilo zachránit dvojici Vít Kopřiva a Jaroslav Pospíšil, která ve finále čtyřhry zdolala pár Aziz Dougaz a Manuel Guinard poměrem 6:4, 6:2.  
 
Zítra od 13:00 hodin nás tedy čeká finále Manuel Guinard (FRA) - Lukáš Klein (SVK)
 
VIP turnaj dvojic
 
VIP turnaj letos jednoznačně vyhrála dvojice Aleš Dubský a Petr Bezemek ze společnosti Akcenta. Blahopřejeme!!!!!

Pět Čechů ve čtvrtfinále!

 
Včerejší úmorné vedro vystřídal nepříjemný vítr, který hráčům stěžoval podmínky, ale i tak jsme viděli skvělý tenis.
 
S napětím jsme čekali na souboj zkušeného reprezentanta Adama Pavláska s velkým talentem našeho tenisu Jonášem Forejtkem. Ve vyrovnaném utkání zvládl lépe koncovky obou setů Adam Pavlásek a zvítězil v poměru 7:6, 6:4. Nasazená jednička Václav Šafránek po velmi dobrém výkonu hladce zdolal Mauricia Echazu z Peru 6:2, 6:0. Jednoznačně zatím prochází i nasazená dvojka Francouz Manuel Guinard, nebo turnajová šestka Michael Vrbenský. Nejvyrovnanějším utkáním dne byl souboj Itala Pietra Rondoniho se slovenským reprezentantem Lukášem Kleinem. Poté, co Klein ztratil první sadu a ve druhé musel dotahovat manko, zápas nakonec otočil a zvítězil 3:6, 7:5, 6:3.
 
Zítřejší čtvrtfinále přinese brněnské derby Šafránek - Nejedlý, dále se utká Michael Vrbenský s přemožitelem Jana Šátrala Argentincem Kestelboimem. Vít Kopřiva se utká s Francouzem Guinardem a Adam Pavlásek s Lukášem Kleinem ze Slovenska.
 
Zítra se ale také v areálu pod zámkem odehraje VIP turnaj dvojic, v němž se utkají zástupci partnerů akce. Očekáváme tuhé, avšak férové boje s příjemnou atmosférou. Následné vyhlášení vítězů proběhne během společenského večera, který se letos uskuteční v Automatických mlýnech.

S turnajem se překvapivě loučí nasazená trojka Jan Šátral

V úterý dopoledne se dohrávalo finálové kolo kvalifikace,které se obešlo bez jakéhokoliv překvapení. Všichni favorité svoji roli zvládli a postoupili do hlavní soutěže.

Odpoledne se už rozehrála hlavní soutěž. Čekalo se hlavně na utkání nasazené trojky Jana Šátrala proti Argentinci Kestelboimovi. Šátral měl první set rozehraný velmi dobře, vedl 5:4 a šel na servis. Nicméně po vyrovnaném a dramatickém boji získal Argentinec první sadu ve svůj prospěch poměrem 7:6: Ve druhé sadě už šlo o snadnou záležitost a Kestelboim porazil Šátrala 7:6, 6:1.

Ve středu nás čeká dohrávka kompletního prvního kola. Těšit se můžeme na nasazenou jedničku Václava Šafránka, daviscupového reprezentanta Adama Pavláska, nasazenou dvojku Francouze Manuela Guinarda, nebo na český talent Jonáše Forejtka. 

Přijďte podpořit české hráče.Začínáme v 10 hodin v areálu LTC Pardubice!

 

Pavlásek lehce, Šafránek po boji!

Po včerejším velkém překvapení v podobě vyřazení Jana Šátrala, ke kterému přispělo i Honzovo zraněné zápěstí, proběhl dnešní den bez větších překvapení. O jedno překvapení se mohl na sklonku dne postarat kvalifikant Sachko, ale bohužel po dlouhém boji, který končit až v pozdních večerních hodinách, podlehl nasazené osmičce Italu Pietru Rondoli.  Krásný zápas svedli nasazená jednička Václav Šafránek s Robinem Staňkem. Ve třetím setu se ukázala lepší forma Šafránka, který dotáhl utkání ke zdárnému konci. Tuhý boj s nešťastným koncem pro českého reprezentanta bylo utkání mezi Tomášem Jirouškem a Mauricio Echuzem z Peru, které nakonec Tomáš prohrál po setech 6:4, 3:6, 4:6.

Jednoznačným zítřejším tahákem dne bude utkání daviscupového reprezentanta Adama Pavláska s jedním z největších talentů současného českého tenisu Jonášem Forejtkem. Utkání začne na centrálním dvorci kolem čtrnácté hodiny. Dalším hezkým utkáním by mělo být derby mezi Davidem Poljakem a Michaelem Vrbenským, nebo také souboj nasazené dvojky Francouze Manuela Guinarda s Lenny Hampelem z Rakouska. 

Zítra začínáme v 10:30!!

Do Pardubic v červnu opět přijedou tenisté z celého světa

V areálu LTC Pardubice se od 24. do 30. června uskuteční již pátý ročník mužského tenisového turnaje kategorie ITF Futures $25000, kde se profesionální tenisté opět poperou o cenné body do žebříčku ATP. Letos došlo po čtyřech letech ke změně titulárního partnera. Novým titulárním partnerem se stala společnost Moneta Money Bank a tudíž došlo i ke změně názvu na Moneta Pardubice Open 2019. 

Kvalifikační boje, ve kterých se utká 32 hráčů, vypuknou v pondělí 24.6. Hlavní soutěž, ve které se utká 32 hráčů a 16 dvojic v deblu, začne již v úterý 25.6.  Mezinárodní turnaj mužů kategorie Futures s celkovou dotací 25 000 dolarů vyvrcholí nedělním finále, jehož začátek je naplánován na 13:00 hodin. V rámci turnaje proběhne opět několik doprovodných akcí, které organizátoři zaměřují zejména na nejmenší s cílem přivést více dětí ke sportu. Děti ani letos nepřijdou o a mohou se těšit na tradiční dětské tenisové dopoledne, které bude připraveno ve finálový den. Vstup na toto tenisové dopoledne je zdarma.

V minulosti v Pardubicích zvítězili Artem SMIRNOV (UKR - ATP527), Orlando LUZ (BRA - ATP458), Dennis NOVAK (AUT - ATP121) a v loňském roce jsme konečně mohli tu nejcennější trofej předat do rukou českého reprezentanta Lukáše Rosola, jemuž nyní patří 135. místo na žebříčku ATP. Kdo letos získá pátý titul z Pardubic? Srdečně Vás zveme do areálu LTC Pardubice Pod zámkem poslední týden v červnu. 

V Pardubicích naplnil roli favorita Lukáš Rosol

Nasazená jednička Lukáš Rosol prošel turnajovým pavoukem jak nůž máslem bez ztráty setu, ve finále porazil hladce Petera Torebka z Německa 6:4, 6:0. Radovat se může z finanční prémie 3600 dolarů a krásných broušených pohárů.

Býval zvyklý objíždět turnaje vyšší kategorie ATP Tour včetně grandslamů. Ovšem po postupném pádu žebříčkem z exkluzivní 26. příčky v říjnu 2014 na nynější 263. pozici vzal Lukáš Rosol rád za vděk i pardubickým Rieter Open, kláním ITF Futures s dotací 25 tisíc dolarů. Ba co víc - dokonce mu dal přednost před prestižnějším challengerem v Miláně. A rozhodně nelituje. V sobotu na centrkurtu LTC u zámku vybojoval první titul v singlu po čtyřech letech, když porazil německého vyzyvatele Petera Torebka ve dvou setech 6:4 a 6:0.

„Jsem strašně rád, že se mi tu podařilo vyhrát,“ svěřil se Rosol po triumfu. „V dnešní době to není vůbec samozřejmost, protože se všichni i na podobných turnajích chtějí ukázat. Není snadné se v žebříčku dostat zpátky nahoru. Každý bojuje o to, udržet se vůbec na mapě,“ podotkl 32letý dvojnásobný vítěz Davis Cupu. Než se proti Torebkovi dostal do ráže, chvíli mu to trvalo. Coby jasná jednička Rieter Open (Torebko byl šestý nasazený) musel obracet první set z nepříznivých 1:4; jakmile však srovnal skóre na 4:4, kurt už patřil jenom jemu. Rosolova cesta k prvenství trvala 56 minut. „Zpočátku jsem měl trošku problémy s raketou a soupeř mě překvapil svojí hrou. Byl jsem nervózní, jelikož jsem měl potvrdit očekávání diváků a vyhrát,“ vysvětloval Rosol. „Ale jak jsem si vzal zpátky podání a bylo to 3:4, tak už jsem se cítil v klidu a tušil, že by to mohlo jít dál.“ A šlo. Torebko, který do té doby předváděl výborný tenis, úplně vypadl z role. „Hráči jako Lukáš umějí pozvednout úroveň své hry a kompletně ji změnit, i když nezačnou valně. Už jsem to letos viděl u Chorvata Čiliče ve čtyřhře Davis Cupu proti Kanadě. Nehrál dobře, pak náhle přišel zničehonic povedený úder a nakoplo ho to,“ srovnával Torebko, jenž v Pardubicích účastí ve finále napodobil rok 2016. „Prováhal jsem příležitost Lukášův nástup zastavit. Pak už to jelo rychle...“ líčil rezignovaně.

Třicetiletý Němec nevěděl, kde mu hlava stojí, Rosolův agresivní tenis na něj byl prostě moc. Na pohodě mu nepřidávalo ani početné publikum, které po celý duel přirozeně stálo na soupeřově straně. „Na začátku jsem si to nepřipouštěl, protože se mi dařilo. Ale když mi to potom přestalo jít a oni tleskali po každém Lukášově vítězném balonu, říkal jsem si: Uáá, už zase... Samozřejmě to je nevýhoda. Ale to je stejné jako ve fotbale či v jiných sportech. Měl jsem se lépe koncentrovat a nevšímat si toho,“ sdělil Torebko, který z Pardubic spěchal na ligové utkání do vlasti. Rosol se chystal do Itálie, už včera ráno odletěl na turnaj do Recanati nedaleko Ancony, kde vymění antuku za tvrdý povrch. „Potom přijde na řadu Perugia, kvalifikace v chorvatském Umagu, turnaje v Praze a v Liberci,“ nastínil svoje plány. Ani jeden z pardubických finalistů se tak neobjeví na návazném orlickoústeckém Rieter Open (dotace 15 tisíc dolarů). Měli by tam však hrát oba semifinalisté: Rus Roman Safiullin jako druhý nasazený za Markem Jaloviecem a také Tadeáš Paroulek, jenž se do předposledního kola probil jako šťastný poražený z kvalifikace.

Lukáš Votava (MF DNES)

24. června 2019 v 8:00

Start společenské a sportovní akce Moneta Open Pardubice 2019.

DAE Services s.r.o.

Pardubice I, Zelené Předměstí, Smilova 103


IČ: 031 15 062, DIČ: CZ 031 15 062
C 33731 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové

David Novák
jednatel


+420 603 202 660
david.novak@daeservices.cz

Eva Nováková, MBA
jednatelka


+420 724 670 758
eva.novakova@daeservices.cz

Žádost o navázání spolupráce

Copyright © 2024 Dae Services s.r.o., vytvořilo studio Pixel Design